« späť

Hneď na úvod šou Radka Motlíka – hlasy po zápase Muži
04.09.2016 - filip

foto: Barbora Talačová

Považskobystričania odohrali prvý zápas v tejto sezóne, v ktorom privítali nováčika z Malaciek. Po slabšom prvom polčase sa v druhom začala šou Radka Motlíka.

Sezónu odštartovali hráči MŠK súbojom s nováčikom z Malaciek. A hoci bol úvod dobrý a domáci rýchlo viedli 3:0, prvý polčas nedopadol podľa ich predstáv, keďže ho vyhrali len 11:10. „Stalo sa to, čo proti takýmto súperom hrozí. Síce sme zle nezačali, ale potom sme nedali šance a súper nás do polčasu uspal. My sme sa prispôsobili ich pomalej hre. V obrane chýbala agresivita, čo sa prenieslo aj do útoku a dostali sme sa na úroveň súpera,“ vysvetlil príčiny tréner MŠK Václav Straka. „Myslel som si, že budeme vo väčšom kŕči, ale neboli sme. Hrali sme tú našu oťukávaciu hru, čiže nič rýchle, no a to sme aj súperovi v prvom polčase vnútili,“ potvrdil slová nášho trénera hráč hostí Tomáš Stachovič.

„My sme si cez polčas povedali, že keď súper nechce hrať, musíme hrať agresívnejšie v obrane a zlepšiť sa, čo sa nám podarilo. A keď súper začal odchádzať kondične, tak robil aj technické chyby a už sme mali aj nejaký prechod do útoku, hoci to nebolo ono. Bol to taký typický prvý zápas. Tempo nebolo také, aby sa hrala pekná hádzaná. Súper dnes nevzdoroval 15 minút, ale 40 minút,“ vyjadril sa Straka.

Tréner hostí Ján Kordoš vyslovil s prvým polčasom spokojnosť a dodal: „Išli sme sem s tým, uhrať čo najlepší výsledok, aby gólový rozdiel nebol vysoký a aj chlapci si konečne zahrali Extraligu, lebo niektorí ju ešte nehrali. Chceli sme ukázať, že aj v Malackách sa robí dobrá hádzaná, že sa tam o ňu starajú. Chceme, aby sa hlavne ľudia v Malackách hádzanou bavili. Na HIL-ku môžeme myslieť vtedy, ak budú na ňu financie. Skôr si myslím, že Malacky rozhodnú o tom, kto bude hrať tú HIL-ku a dostane sa do prvej šestky.“

Všetci aktéri pozápasovej tlačovej konferencie sa zhodli na tom, čo videla celá hala, že tento súboj rozhodol výkon našej novej brankárskej posily Radka Motlíka, ktorý v druhom polčase dostal len štyri góly. „Radek si myslím získal publikum. Som rád, že mu to vyšlo hneď v prvom zápase. Bol som tiež spokojný Ivanom Bystrickým, ktorý dobre naskočil a bol tam od neho tlak zo spojky. Boris Saitz a Šimon Macháč nehrali zle, ale nerád by som menoval. Dúfam, že výkony hráčov porastú aj so silou súperov,“ prezradil Václav Straka.

Svoje pozápasové pocity prezradil aj Radek Motlík: „Ja som mal z toho zápasu obavy, bol som aj trochu nervózny, pretože prvý zápas môže vždy dopadnúť akokoľvek. Preto buďme aj radi, že sme hrali s nováčikom a v druhom polčase sme to zlomili, hoci prvý polčas nebol dobrý. Ja by som bol rád, ak som si dnes získal divákov a moje výkony budú takto pokračovať. No dnes to nemôžeme preceňovať, ťažšie zápasy ešte len prídu, a to už hneď najbližšie. Ideme do Topoľčian a hostíme Nové Zámky. Ak po týchto zápasoch budeme mať šesť bodov, potom môžeme byť s úvodom sezóny spokojní.“

Aby tomu tak bolo, na to treba aj odstraňovať nedostatky v hre, čo priznal aj Václav Straka, podľa jeho slov sa dá zlepšovať vždy všetko, no bol aj konkrétnejší: „Treba zrýchliť prechod do útoku a dať väčší pokoj do kombinácií, kde sme stratili veľa lôpt kvôli nervozite.“ Tréner domácich nepoužil v zápase Radima Chudobu kvôli menšiemu zraneniu, ale v ďalšom stretnutí v Topoľčanoch by už mal hrať. Náš najbližší súper nás v prvom kole sledoval, aj preto sme podľa Straku nevytiahli všetky karty na stôl. „Ja som víťazný typ, preto chcem vyhrať aj v Topoľčanoch, no proste vo všetkom, aj keď sa nedarí vo futbale, aj vtedy som naštvaný. Teraz sme našťastie futbal vyhrali, možno aj preto som bol dnes v takej pohode,“ zakončil tlačovku so smiechom Radek Motlík.

Filip Chudý

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress