« späť

SOH 2019 (otvorené majstrovstvá Slovenska mladších žiačok a žiakov), od piatka 14. do nedele 16. júna aj s účasťou mladších žiakov MŠK Považská Bystrica Ml. žiaci
14.06.2019 - Katarína Opoldíková

Aktuálne informácie a podrobnosti nájdetehttps://iuventa-zhk.sk/?page_id=70536

SOH 2019 (otvorené majstrovstvá Slovenska mladších žiačok a žiakov), ktoré sa uskutoční od piatka 14. do nedele 16. júna v troch michalovských halách, Chemkostav aréne, telocvični GPH a Mestskej športovej hale. Hrať sa bude v štyroch kategóriách U12 chlapci, U 12 dievčatá, U10 chlapci a U10 dievčatá.

Hrací systém
Kategória A Chlapci U 12
Hrá sa v 2 základných skupinách každý s každým. Po skončení základných skupín sa tímy rozdelia – prvé dve najlepšie umiestnené v základnej skupine hrajú semifinálové zápasy (A1-B2, A2-B1). Následne víťazi postupujú do finále a porazení hrajú o 3. miesto. Horšie postavené družstvá základných skupín hrajú zápasy o umiestnenie systémom (A3-B4, A4-B3 atď.) podľa umiestnenia v skupinách. Družstvá umiestnené na A5, A6 a B5 zohrajú vzájomné zápasy do minitabuľky, ktorá určí poradie na 9.až11. mieste. Vzájomný zápas z A skupiny A5-A6 sa započítava do minitabuľky.

Kategória B Dievčatá U 12
Hrá sa v 2 základných skupinách každý s každým. Po skončení základných skupín sa tímy rozdelia – prvé dve najlepšie umiestnené v základnej skupine hrajú semifinálové zápasy (A1-B2, A2-B1). Následne víťazi postupujú do finále a porazení hrajú o 3. miesto. Horšie postavené družstvá základných skupín hrajú zápasy o umiestnenie systémom (A3-A5 hrajú zápasy s družstvami B3-B5). Družstvá zohrajú vzájomné zápasy do tabuľky, ktorá určí poradie na 5.-10. mieste. Vzájomné zápasy zo základných skupín A a B sa započítavajú do tejto tabuľky.

Kategória C Chlapci U 10
Hrá sa v 1 základných skupine 2x každý s každým. Po odohratí 2 kôl sa určí poradie družstiev.

Kategória B Dievčatá U 10
Hrá sa v 1 základných skupine každý s každým. Po odohratí sa určí poradie družstiev.

Kategória E U 8
Hrá sa v 1 základnej skupine každý s každým. Po skončení základnej skupiny sa hrajú štvrťfinálové zápasy (A1 je nasadené do semifinále, A2-A7, A3-A6,A4-A5). Následne víťazi postupujú do semifinále. Víťazi semifinále postupujú do finále a porazení hrajú o 3. miesto. Družstvá, ktoré vypadli v štvrťfinále zohrajú vzájomné zápasy, ktoré v tabuľke určia poradie na 5. až 7. mieste.

Hodnotenie zápasov
Víťazstvo sa hodnotí 2 bodmi pre víťaza,. Remíza 1 bod pre obe družstvá. Pri rovnakom počte bodov dvoch či viacerých družstiev v základných skupinách rozhodnú o poradí v skupine nasledujúce kritériá:
1. Väčší počet bodov zo vzájomných stretnutí
2. Väčší rozdiel gólov vo vzájomných stretnutí
3. Väčší počet dosiahnutých gólov zo vzájomných stretnutí
4. Väčší rozdiel gólov zo všetkých stretnutí
5. Väčší počet gólov zo všetkých stretnutí
6. Väčší počet víťazstiev zo všetkých stretnutí
7. Žreb
V zápasoch o umiestnenie v prípade nerozhodného výsledku nasleduje rozstrel zo značky trestného hodu, z každého družstva strieľajú traja rôzny hráči, brankári sa môžu ľubovoľne striedať. Ak je stav po troch sériách nerozhodný, hádže sa vždy jeden trestný hod na každej strane, ktorého exekútormi môžu byť aj hráči, ktorí hádzali v prvej sérii troch hodov, prípadne ten istý hráč, ktorý hádzal predchádzajúcu sériu. Víťazom je družstvo, ktoré má po sérii viac gólov.

 

 

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress