« späť

MS mužov 2019 v Dánsku a Nemecku Muži
28.10.2013 - Katarína Opoldíková

28.10.2013

Slovensko-maďarská kandidatúra nedostala prednosť pred favorizovaným spoločným projektom Dánska s Nemeckom

Majstrovstvá sveta hádzanárov v roku 2019 sa neuskutočnia na Slovensku a v Maďarsku. Členovia Rady Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) v pondelok na svojom zasadnutí v katarskej Dauhe rozhodli, že usporiadateľmi svetového šampionátu budú Dánsko a Nemecko. Tretím kandidátom na organizáciu tohto podujatia bolo Poľsko.


“Ďakujeme za podporu všetkým našim priaznivcov. Podľa slov prezidenta IHF Hassana Mustafu boli všetky tri prezentácie na výbornej úrovni, ale pravdepodobne rozhodlo to, že Dánsko sa uchádzalo o svetový šampionát šiestykrát v rade. Slovensko sa nevzdá a bude bojovať i v budúcnosti. Škoda len, že Rada IHF nezobrala do úvahy, že v Nemecku boli MS v roku 2007 a Dánsko hostí ME 2014,” poznamenal k pondelkovému rozhodnutiu generálny sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Martin Simonides, ktorý zastupoval slovenskú delegáciu spolu s prezidentom SZH Jaroslavom Holešom.

Slovensko-maďarská kandidatúra počítala s piatimi dejiskami. Základné skupiny svetového šampionátu sa mali hrať v Bratislave (Zimný štadión Ondreja Nepelu), Košiciach (Steel aréna), Debrecíne a Veszpréme. Dejiskami vyraďovacej fázy mali byť Bratislava a Debrecín, o Prezidentský pohár sa malo hrať v Košiciach a Veszpréme a záver šampionátu by sa uskutočnil v Budapešti (Športová aréna Lászlóa Pappa).


Video-prezentácia ku kandidatúre Slovenska a Maďarska o MS 2019:

http://www.youtube.com/user/SlovakHandball


Slovensko však neobišlo v Dauhe naprázdno. V nedeľu ešte počas kongresu mu pridelili majstrovstvá sveta katediek v roku 2016, ktorých dejiskom bude Bratislava. 

 

http://web.slovakhandball.sk/clanok/3703

 

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress