« späť

Považskobystrické sklamanie: Asi to už nebude náhoda… Muži
01.05.2018 - Katarína Opoldíková

Považskobystrické sklamanie: Asi to už nebude náhoda… 

Semifinále play-off dopadlo pre považskobystrických hádzanárov veľmi zle. Kde videli príčiny obaja tréneri?

 Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Považskobystrické sklamanie: Asi to už nebude náhoda... FOTO12FOTIEK

Zdroj: Barbora Talačová
 
Hádzanári MŠK Považská Bystrica prehrali aj v treťom semifinálovom zápase play-off. Tentoraz ich Topoľčany porazili 33:20, vďaka čomu zaslúžene postúpili do finále. Na nás teraz čaká boj o tretie miesto so Šaľou, ktorý začne o týždeň skôr, ako bolo pôvodne plánované, keďže sa tak dohodli kluby. Prvý duel bude už v sobotu 5. mája o 18:00 v našej športovej hale.

„Určite bolo toto semifinále pre nás sklamanie, ale už sa musíme pripravovať na Šaľu, pretože aj o bronz sa chceme pobiť. Síce nás trochu zväzuje fakt, že tu už dlhé roky nebola medaila, ale asi to už nebude náhoda. Psychickú stránku je cítiť. Play-off je iná súťaž a opäť sa to potvrdzuje,“ povedal tréner MŠK Václav Straka. Na medailu čakáme už od roku 2009.

Straka sklamanie neskrýval, ale tiež zagratuloval súperovi, ktorý bol v tejto sérii jasne lepší. „Druhý a tretí zápas išli ako cez kopirák. Teraz sme polčas prehrali o štyri góly, pričom sme zahodili sedem čistých šancí a urobili desať technických chýb pri prechode do útoku po zisku lopty. To mužstvo mentálne odrovnalo a súpera dostalo do maximálnej pohody, preto mu úplne všetko vychádzalo. X-krát sme ho dostali do pasivity, ale aj tak nám dal vždy z toho gól. Psychická deka bola stále väčšia, až to skončilo takým výsledkom,“ doplnil náš tréner.

 Jeho zverenci síce bojovali, ruky a nohy chceli, lenže hlava ich neposlúchala. „S odstupom času si myslím, že rozhodol už prvý zápas a v ňom moment, keď sme sa dostali zo stavu mínus štyri góly a navyše vysoko vyhrali. To Považskobystričanov asi psychicky nahlodalo, pričom nám v podobnom duchu vyšli aj ďalšie dva zápasy. A hoci výsledky hovoria iné, podľa mňa to bola vyrovnaná séria, len sme mali viac šťastia, viac sme bojovali a lepšie premieňali šance,“ pridal svoj pohľad hosťujúci tréner Pavel Farář.

Ten sa poďakoval fanúšikom Topoľčian, ktorí im vytvorili výbornú atmosféru. No zároveň mu bolo ľúto tímu Považskej Bystrice, ktorý hral podľa jeho slov dobre celú sezónu v pohároch aj lige, no prišli tie najdôležitejšie zápasy a diváci mu nepomohli. „Ak by mi niekto pred sériou povedal, že ju vyhráme 3:0 a navyše s desaťgólovými výhrami, považoval by som ho za blázna. Ja som mal obavy ešte aj za stavu 2:0, lebo som vedel, že v treťom sa bude hrať o všetko. To sa aj ukázalo, pričom rozhodla naša psychická pohoda. Hlavne s blížiacim sa koncom to bolo viditeľné,“ dodal Farář s tým, že hoci už sezónny cieľ splnili, Prešov chcú v finále potrápiť.

 

Považská Bystrica bez finále: Topoľčanom podľahla aj v treťom semifinále

 
Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress