« späť

V novej sezóne v TIPOS Extralige s on-line výsledkami Muži
15.08.2012 - Ľuboš Cifra

August je plný príprav na novú hádzanársku sezónu 2012/2013 nie len v kluboch, ale aj v Slovenskom zväze hádzanej. Ako bolo avizované počas predchádzajúcej sezóny, SZH spúšťa projekt on line zápisov všetkých zápasov mužskej TIPOS extraligy a ženskej interligy WHIL na území Slovenska.

„Spustením elektronickej komunikácie priebehu zápasov prostredníctvom on line zápisov zo stretnutí sa priraďujeme k moderným športovým zväzom nielen na Slovensku ale aj v Európe. Približujeme sa tak nielen fanúšikom hádzanej ale hlavne médiám, ktoré budú môcť okamžite čerpať z týchto informácii a to nielen z najvyšších súťaží, ale postupne aj z dorasteneckých a žiackych zápasov. Týmto to však nekončí, budeme pokračovať ďalšími elektronickými službami ako elektronická matrika, databáza zápasov a podobne,“ povedal prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša.

V utorok 14. augusta bolo na programe školenie všetkých zástupcov klubov TIPOS extraligy a WHIL-ky. Každý slovenský klub hrajúci v jednej z najvyšších súťaží dostal od SZH notebook, ktorý bude od nasledujúcej sezóny súčasťou každého stolíka časomeračov. Notebooky obsahujú požadovaný softvér on line zápisov ako aj kompletné technické zabezpečenie.

On line zápisy sa oficiálne spustia začiatkom septembra s prvými zápasmi novej sezóny 2012/2013. V súčasnosti tento systém zápisov v Európe používa iba Chorvátsko a nemecká bundesliga. Táto technologická novinka v slovenskej hádzanej zjednoduší a sprístupní zápisy jednotlivých zápasov a záznamov o hráčoch nie len klubom, ale aj všetkým fanúšikom, ktorí tak budú mať možnosť sledovať priebeh zápasov svojho obľúbeného klubu a výkony hráčov na webovej stránke Slovenského zväzu hádzanej.

 

www.slovakhandball.sk

 

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress