« späť

V POHÁROVEJ EURÓPE SI ZAHRAJÚ PREŠOV, HLOHOVEC A ŠAĽA, ŠANCA AJ PRE P. BYSTRICU Muži
14.06.2016 - Katarína Opoldíková

Tri slovenských hádzanárskych klubov s istotou štartu v európskych pohárových súťažiach mužov.
14.6. 2016 Autor: sita
Prešovčania si opäť chcú zahrať Ligu majstrov.

Zoznam slovenských účastníkov európskych hádzanárskych pohárových súťaží mužov dostáva reálne kontúry, ale na definitívu si treba ešte pár dní počkať. 

Na utorkovom žrebe nového extraligového ročníka športový sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský informoval, že Tatran Prešov sa prihlásil do Ligy majstrov, HC Sporta Hlohovec do Pohára EHF.

HKM Šaľa sa prihlásil do Vyzývacieho pohára, kde mohol účinkovať aj HK Agro Topoľčany, ale tejto šance sa zriekol. Príležitosť nahradiť ho dostal tím MŠK Považská Bystrica, ktorý musí svoje rozhodnutie oznámiť do štvrtka 16. júla.

“Len dnes sme sa dozvedeli, že Topoľčany nepôjdu do európskeho pohára. Teraz nás čakajú rozhovory s predstaviteľmi mesta a našou úlohou je ich presvedčiť, aby sme si mohli podať prihlášku do Vyzývacieho pohára,” poznamenal manažér MŠK Ľuboš Cifra.

Nováčikom na európskej pohárovej scéne bude HKM Šaľa, ktorý v ročníku 2015/2016 získal svoju historicky prvú extraligovú medailu – bronzovej hodnoty. 

“Hlavnou motiváciou pre prihlásenie sa do pohárovej Európy boli naši fanúšikovia. Ženy Dusla Šaľa už viacero rokov neúčinkujú v európskych pohároch, myslím si, že priaznivci hádzanej v meste si zaslúžia zápasy takejto súťaže. Je pravdou, že sme mali aj športovú motiváciu. My sa aj v príprave snažíme hrať s družstvami z okolitých krajín, konfrontácia so zahraničným tímami – napríklad balkánskymi – je pre nás vítanou možnosťou. Už pri vstupe do extraligy sme deklarovali, že našou snahou je postupnými krokmi sa niekde dopracovať a účasť v EP vnímame ako jeden z týchto krokov,” uviedol pre agentúru SITA prezident HKM Jozef Klačko.

V uplynulej sezóne zastupovali slovenskú hádzanú štyri kluby – Tatran Prešov, HC Sporta Hlohovec, MŠK Považská Bystrica (muži) a Iuventa Michalovce (ženy).

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress