« späť

Naši chlapci sa opäť nevzdali – hlasy po zápase Muži
21.03.2016 - filip

foto: Barbora Talačová

V sobotnom zápase 6. kola nadstavby o 1. až 6. miesto hostila Považská Bystrica v tabuľke druhé Topoľčany. Stretnutie bolo síce vyrovnané, ale rozhodujúce momenty lepšie zvládli hostia. Prinášame vám pozápasové reakcie aktérov na oboch stranách.

„Gratulujem Topoľčanom. My sme vedeli, že do play-off sa už asi nedostaneme, no dnes sme videli taký play-off zápas, v ktorom bolo veľa nervozity a vylúčených. Rozhodlo sa v prvom polčase, ktorý sme začali ustráchane, čo si neviem vysvetliť. Hráči nechceli zobrať zodpovednosť na seba, keď videli, že súper má v bráne osobnosti. Chýbal nám v prvom polčase tlak od spojok, no obrana fungovala. V závere polčasu sme hrali v oslabení, v útoku sme urobili chyby, čo súper potrestal a odskočil. Takto sme stále museli doťahovať, pričom nám po zápase s Prešovom chýbali aj trochu sily. V kľúčových momentoch, keď sme mali presilovku, sme góly nedali a nepodarilo sa nám súpera dotiahnuť. No opäť chalani bojovali až do konca a nezabalili to ani vtedy, keď prehrávali o šesť gólov. Ale zápas bol veľmi dobrý,“ začal svoje pozápasové hodnotenie Václav Straka.

„Bol to veľmi ťažký zápas pre obe strany. My sme sa celý týždeň pripravovali na súpera, ktorý dal dole Prešov a vie s nami hrať. O to sme mali väčší rešpekt. Klobúk dolu pred chlapcami za to, že sme ustáli aj to, keď sme už v úvode prišli o zraneného Adamčíka. Povedali sme si, že budeme bojovať aj zaňho. Bol to bojovný zápas. Rozhodlo aj to, že kto koľko šancí premenil. Domáci sa nemajú za čo hanbiť, hrali veľmi dobre a klobúk dole za to, že v závere sa nevzdali, ale bojovali,“ takto zhodnotil stretnutie hosťujúci tréner Pavol Jano.

Toho sme sa aj opýtali, či sa koncentrovali na úvod, ktorý im na rozdiel od minulého zápasu v Považskej bystrici vyšiel: „Pripravovali sme sa na to, aby nám neušiel začiatok, lebo sa nám to stalo aj v Šali, čo nás stálo zápas. Keď v našej lige vediete o päť gólov a hráte disciplinovane, veľmi ťažko sa dá zápas zvrátiť, čo sa stalo nám v Šali. Aj domáci urobili dnes všetko preto, aby nepriaznivý výsledok zvrátili, no nepodarilo sa im to.“ Tréner hostí tiež ozrejmil, že sa dopredu dohodne s brankármi, kto bude chytať, no to neznamená, že druhý sa do brány nedostane, čo sa ukázalo aj u nás, keď Štochl do poslednej štvrtiny stretnutia vystriedal Meluša. „Vážime si fanúšikov, že nás prišli povzbudiť aj po prehre a dnes sme hrali aj za nich,“ odkázal ešte na konci tlačovej konferencie tréner Topoľčian.

Domáceho trénera sme sa opýtali, ako videl začiatok druhého polčasu, keď Topoľčany dávali gól za gólom, čím sa trochu negovala zvýšená úspešnosť streľby na domácej strane: „Zápas bol trochu rozháraný kvôli neustálym presilovkám a oslabeniam. My sme museli trochu pozmeniť zostavu. Skúšali sme aj vysunúť obranu, čo nám veľmi nevyšlo. Na začiatku druhého polčasu nám chýbal aj zákrok brankára. Ale v útoku sme sa začali presadzovať, tlak od spojok sa zvýšil, začalo sa dariť Dybovi, ale rozdiel aj tak stále zostával v prospech Topoľčian.“

Kto si pozrel cez polčasovú prestávku priebežný výsledok zo súbežne hraného zápasu Šaľa – Hlohovec (18:10) tomu bolo jasné, že aj malé šance MŠK na postup do play-off sa stali mizivými. No Václav Straka ho nezisťoval. „Druhý zápas sme neriešili. Hoci nás výsledok z neho nepotešil, nás predovšetkým mrzí naša prehra,“ povedal tréner MŠK.

Z domácej kabíny dostal slovo Šimon Macháč: „Gratulujem súperovi. My sme sa na tento zápas pripravovali, tešili sa a dúfali aj v dobrú divácku atmosféru. Dokým sme hrali koncentrovane, tak nám to vychádzalo. Škoda konca prvého polčasu, pretože je rozdiel ísť do kabín s mankom dvoch, či štyroch gólov. Škoda straty koncentrácie, vtedy nám vždy súper ušiel. V dôležitých momentoch nás síce podržali aj brankári a stiahli sme to na dva góly, no škoda, že sme nemali viac šťastia hlavne na konci, keď sme mohli dať ešte dva, tri góly, čím by sme sa dostali k súperovi a bolo by to v koncovke iné.“

Šimona sme sa tiež opýtali, aké to bolo hádzať z pivota na takých kvalitných brankárov, zvlášť potom, čo za bezgólového stavu hneď prvú veľkú šancu nepremenil: „Pozerám zápasy, ako reagujú brankári na moje strely, tréner mi hovorí, ako to mám hádzať, ale proste nám to v sebe, ako to hádžem… No potom som sa ponaučil, tréner mi k tomu niečo povedal cez polčasovú prestávku a v druhej časti mi to už padalo.“

Najbližšie hrajú naši chlapci už túto stredu v Hlohovci. Počas ďalšej stredy (30. 3.) privítajú Šaľu. Síce vtedy môže byť už aj matematicky rozhodnuté, že do play-off nepostúpime, no aj tak bude mať tento súboj potrebný náboj.

Filip Chudý

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress