« späť

Rozhovor s trénerom Jiřím Kekrtom a manažérom Ľubošom Cifrom Muži
08.08.2013 - johnny

Hádzanári MŠK Považská Bystrica začali s prípravou na novú sezónu Tipos extraligy mužov ročníka 2013/2014. Príprava odštartovala už 8. júla v domácich podmienkach pod vedením hlavného trénera Jiřího Kekrta, kde hráči trénovali klasickým jednofázovým spôsobom. Od 17. júla začalo krátke sústredenie, ktoré trvalo do 21. júla a tréningy prebiehali trojfázovým spôsobom. Sústredenie vyvrcholilo v nedeľu 21. júla dvoma prípravnými zápasmi proti SKP Frýdek Místek. Ďalej  v rámci prípravy odohrajú hráči Považskej Bystrice zápasy proti družstvám Karvinej, Martina a Kopřivnice a zúčastnia sa na dvoch turnajoch v Jičíne (Česká republika) a v Linzi. (Rakúsko).

MŠK Považská Bystrica odohrá prvé kolo Tipos extraligy 31. augusta v Hlohovci o 18:00 hodine proti domácim hádzanárom.

Po uplynulej sezóne z Považskej Bystrice odišli  Ondřej Zdráhala (spojka – 240 gólov),  Ladislav Kovačin (brankár),  Lukáš Majbík (spojka) a  Martin Ďurajka (ľavé krídlo).

Novými tvárami v Považskej Bystrici sú domáci dorastenec  Filip Miškech (ľavé krídlo) a Peter Jurák (spojka).

Rozhovor s hlavným trénerom Jiřím Kekrtom.

Aký priebeh má príprava na nasledujúcu sezónu?

Máme to naplánované na 8 týždňov. Začali sme 8. júla a ideme do boja „de facto“ posledný víkend ôsmeho mesiaca. Príprava má svoj štandardný cyklus. My sme mali relatívne dlhú pauzu. Po skončení uplynulej sezóny sme mali týždeň rehabilitácie  v Rajeckých Tepliciach a potom sme mali štyri týždne dovolenky, takže ten pokles trénovanosti musí byť dosť značný, tak začíname v podstate od začiatku. Ten prvý týždeň sme trošku oživovali veci tak, aby organizmus hráčov bol pripravený na to, čo ho čaká. V druhom týždni prípravy máme sústredenie, v rámci ktorého robíme veci hrubšieho charakteru ako vytrvalosť, sila, ale občas už siahneme na loptu a na konci týždňa sme odohrali prvé prípravné zápasy s Frýdkom. V tých nasledujúcich týždňoch  budeme postupne prechádzať k dynamickejším veciam, čiže k rýchlosti, vytrvalosti, tak aby sme v tom poslednom týždni pred začiatkom sezóny boli herne pripravení. Medzitým odohráme  turnaje  vo Vičíne a v Linzi a niekoľko prípravných zápasov s družstvami ako Karviná a Kopřivnice.

Aký je Váš cieľ do nasledujúcej sezóny?

Vlastne v kádri nastalo dosť zmien. Brankár  Kovačin, ktorý tu dlhé roky hrával, odišiel do Nemecka. Odišiel Zdráhala a s ním aj 240 gólov, ktoré nastrieľal, čo nie je zanedbateľné. Ďalej odišiel Ďurajka,  krídlo ktoré stabilne nastupovalo. Takže, tie zmeny sú dosť značné. My sme povolali hráčov z mužstiev,  ktoré nehrali  najvyššiu súťaž. Pre tých hráčov je to tiež niečo nové a my sami čakáme ako sa títo hráči zhostia zvýšených nárokov. Je ťažko teraz povedať aké tie ciele sú, ale chceli by sme skončiť v hornej polovici tabuľky a pokiaľ by to bolo možné, tak nadviazať na umiestnenie z uplynulej sezóny, kde sme skončili štvrtí a reálne sme uvažovali, že by sme získali medailu.

Čo očakávate  od jednotlivých hráčov?

U tých stabilných hráčov je niekoľko otáznikov. Napríklad, Aďo Firit skončil sezónu s roztrhnutou achilovkou. To je dosť kľúčový hráč družstva. Takže je otázka, kedy bude môcť naskočiť do toho kolobehu. Myslím si, že v žiadnom prípade začiatok sezóny nestihne. Takže to bude stáť na tých hráčoch, ktorí tu nejakú dobu odohrali, ako Vallo, bratia Kozákovi, Adamčík, Haroník, Sapák. Teraz je otázka ako nahradí staronové trio brankárov odchod Kovačina v bráne. Ako zvládne na rozohrávke Gardian tých 240 gólov  od Zdráhalu. To sú pre nás veľké otázniky. Viac-menej si myslím, že tá herná koncepcia je mužstvu  daná a je už iba na tých nových hráčoch, aby do toho naskočili.   Vlastne,  my sme v očakávaní, ako to tí hráči zvládnu, to je všetko.

 

Rozhovor s manažérom MŠK Považská Bystrica Ľubošom Cifrom.

Čo očakávate od prípravy na nasledujúcu sezónu?

Prípravu sme začali 8. júla a prvý týždeň sme išli klasickým jednofázovým spôsobom. Od 17. júla sme začali sústredenie v domácich podmienkach, kde sme mali  trojfázové tréningy a sústredenie vyvrcholilo dvoma prípravnými zápasmi proti SKP Frýdek Místek. Od prípravy očakávam, že baterky, ktoré sme vybili počas štyroch týždňov voľna, sa dobijú. Verím, že chalani  k tomu pristúpia zodpovedne.  Už sa v tomto ročníku nemôžeme spoliehať na 240 gólového Zdráhalu a budú to musieť na seba zobrať iní chalani. Verím, že po tej kondičnej a silovej stránke budeme dobre pripravení.

 

Ako plánujete nahradiť odchody hráčov na čele s Ondřejom Zdráhalom?

Určité plány boli a stále ešte aj sú. Ale bohužiaľ,  hráči s ktorými sme mali  predbežne dohody, sa napokon dohodli s inými klubmi. Z hráčov, s ktorými som rátal na nasledujúcu sezónu nám štyria odišli. Keď  budem konkrétny, tak z minuloročného kádra odišiel už zmieňovaný Ondřej Zdráhala do Nemecka, Lacko Kovačin odchádza tiež do Nemecka do nižšej súťaže, do Hlohovca odchádza mladý Lukáš Majbík, a Martin Ďurajka z pracovných dôvodov zatiaľ ukončil hádzanársku kariéru a išiel za prácou do Viedne. Tak, to máme vlastne štyri odchody. Čo sa týka príchodov, tak z dorastu k nám príde Filip Miškech, ktorý hrá na poste ľavého krídla a to bude z dorastu tento rok všetko. Z iného družstva  k nám príde z Kysuckého Nového Mesta  spojka, Peter Jurák, mladý 17 ročný hráč. Je možné, že počas prípravy k nám príde ešte  maximálne  jeden hráč. Vlastne budeme chcieť túto sezónu odohrať s domácimi hráčmi.

Aký je Váš cieľ pre nasledujúcu sezónu?

Ciele sa budú stanovovať počas prípravy, niekedy ku koncu, keď budeme vedieť zloženie jednotlivých mužstiev. Je možné, že aj mužstvá ako sú Martin a Pezinok, sa posilnia troma, štyrmi hráčmi a ich sila môže rapídne vzrásť. V podstate, keď vezmeme do úvahy zloženia a silu jednotlivých mužstiev v lige, tak našim cieľom je skončiť okolo 4. a 5. miesta.

Aký je Váš názor na zmenu formátu ligy, keďže sa zrušil formát final four a bude sa hrať na základnú časť a po nej bude nasledovať play off?

Podľa môjho názoru, aby bola liga stopercentne spravodlivá, mala by sa hrať iba na základnú časť. Môže sa stať, ako sa to stalo aj nám, že v závere sezóny sa zraní jeden alebo dvaja kľúčoví hráči a ten záver, čiže to vyšperkovanie, buď v podobe play off alebo formátu final four sa môže odohrať v slabšom zložení. Z tohto pohľadu by bolo najspravodlivejšie hrať na základnú časť. Čo sa týka formátu final four, je pravda, že v našich podmienkach ten turnaj nedokázal pritiahnuť ani média, ani divákov v takom rozsahu ako sa predpokladalo, takže je správne, že sa odstúpilo od tohto formátu. A čo sa týka play off, tak pre diváka to bude zaujímavejšie a verím, že sa podarí naplniť nielen haly v jednotlivých mestách, ale že o zápasy prejaví záujem aj niektorá televízia.

Aké je Vaše tajné prianie?

Poviem to tak, ako to cítim. Chcel by som, aby v Považskej Bystrici znova Považsko Bystričania chceli hrať za Považskú Bystricu.

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress