« späť

Víťazstvo nad Prešovom pre Milana Kvasnicu! Muži
06.02.2017 - filip

foto: Barbora Talačová

Hádzanári Považskej Bystrice opäť dokázali poraziť Prešov, keď v sobotu zvíťazili 28:27. Toto víťazstvo venovali bývalému správcovi haly Milanovi Kvasnicovi, ktorý odišiel na dôchodok, pričom práve pred týmto stretnutím sa s ním klub oficiálne rozlúčil.

Považskobystrickí hádzanári už tretí rok za sebou dokázali poraziť Prešov. Ich sobotná výhra je o to pozoruhodnejšia, že je prvá v roku 2017, pričom nasledovala len necelé dva dni po neúspešnom finále Slovenského pohára. „My sme si aj vo štvrtok dokázali, že s nimi vieme hrať, len sme proste mali v druhom polčase zopár hluchých minút, pričom aj mentálne sme sa pripravovali už na sobotu. V piatok sme si to rozanalyzovali a pripravili sa. Dôležité bolo, že sme zachytili začiatok, urobili si päťgólový náskok, čo nám veľmi pomohlo. Súper síce doťahoval, keď nám trochu ubudli sily, ale šťastie stálo pri nás,“ konštatoval Tomáš Vallo.

Podľa slov kapitána tímu Petra Tumidalského mali naši hráči k tomuto zápasu iný prístup, hlavne v obrane. „Súperovi sme nedovolili utiecť, čo bolo dôležité, keďže ťažko by sme ich dobehli, veď majú najlepší káder na Slovensku. Všetko do seba v tomto stretnutí zapadlo a sme za to radi. Stratili sme body s Novými Zámkami, stratili sme body po hlúpom výkone v Hlohovci, čiže tieto body nám naše straty trochu nahradili a vrátili nás späť do boja o prvú štvorku, keďže nám súperi vďaka tomu neodskočili,“ uviedol pilier našej obrany.

Tím opäť ukázal charakter

Tréner Václav Straka je spokojný s tým, že v tejto sezóne jeho tím ukazuje charakter a nepoloží ho nejaká prehra, naopak, dokáže zabojovať a opäť sa postaviť na nohy, čo sa už stalo niekoľkokrát. „To ma teší najviac, že sme získali späť nejaké sebavedomie. Tiež ma teší aj víťazstvo, hlavne po tých predchádzajúcich prehrách. Pomohlo nám to, že obaja brankári mali viac zákrokov ako v minulých dueloch. Prešov asi tiež nečakal, že budeme klásť po štvrtku taký odpor. Chalani to v prvom polčase rozbalili, čo nemalo chybu, veď náskok sme mohli mať ešte väčší,“ vyslovil sa Straka s tým, že v druhom polčase ubúdali sily, keďže hrala stále základná zostava, ale asi nie sú na tom kondične zle, keď to ustáli, aj keď Prešov zvýšil tlak.

„Stále sme boli o gól vpredu a zaslúžene sme vyhrali,“ povedal tréner MŠK. K tomuto úspechu pomohla aj výborná obrana 1-5, pričom v iných dueloch hrávame viac obranu 0-6. „Obranný systém nie je rozhodujúci, ale to, ako sa pristupuje k hráčom súpera. Obrana 1-5 sa nám vykryštalizovala ako ideálna, keďže Prešov má silný spojkový rad, čím sme ho takto trochu nabúrali,“ vysvetlil Straka.

Ustáli aj zlomové momenty

A hoci Prešov v druhom polčase dokázal vyrovnať už v strednej časti druhého polčasu, to bolo jeho maximum, keďže aj tento ťažký úsek Považskobystričania zvládli. „Hlavne som si hovoril, že by bola strašná škoda to nedotiahnuť. Preto sme urobili zmenu, Chudobu sme poslali na krídlo, Pupíka na pravú spojku a Kozáka na pravú, pričom Vallo bol súperom vypojený z hry. Táto zmena nám vyšla, keď sme akcie dokázali dohrávať a dávali góly alebo si vybojovali sedmičku. Vďaka tomu sme túto dôležitú pasáž ustáli,“ opísal tréner MŠK.

Tímu v tomto čase výrazne pomohol aj brankár Martin Biel. „Radek Motlík mi avizoval, že dostane ešte jeden gól a idem ja. Začal som sa preto rozcvičovať, pričom keď som išiel do brány, tak som dúfal, že to vyjde, keďže vtedy bolo potrebné niečo chytiť. Ale podstatné bolo, že chalani stále dávali góly,“ uviedol Biel s tým, ostatné tri vysoké prehry s Prešovom im možno tiež pomohli, že súper ich možno aj trochu podcenil, ale najdôležitejšie bolo to, že každý hráč MŠK odviedol presne to, čo mal a prinieslo nám to víťazstvo.

Filip Chudý

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress