« späť

Vyhrali sme zaslúžene – hlasy po zápase Muži
31.03.2016 - filip

foto: Barbora Talačová

V stredajšom zápase 8. kola nadstavby o 1. až 6. miesto hostila Považská Bystrica v tabuľke štvrtú Šaľu. Stretnutie lepšie zvládli domáci a zaslúžene vyhrali. Prinášame vám pozápasové reakcie aktérov na oboch stranách.

„Sme spokojní s víťazstvom. Na súperovi bolo vidno, že už má istotu play-off a prispôsobil tomu aj zostavu. Ale pre nás to náboj malo, keďže chceme sezónu zakončiť domácimi víťazstvami. Veľmi slušne sme bránili v prvom polčase, hoci nejaké nešťastné strely nám tam prepadli. Z toho sme ťažili v prechode do útoku, hoci nie všetko sme dotiahli. Zápas splnil účel, keď sme vyhrali a aj si všetci zahrali, s čím je spokojnosť, hoci niektoré pekné akcie gólom neskončili. Bol to férový zápas, v ktorom bolo vidieť, že v tabuľke už posuny nenastanú,“ zhodnotil stretnutie domáci tréner Václav Straka.

Hosťujúci tréner Ján Kolesár zhodnotil stretnutie takto: „Blahoželám súperovi k víťazstvu. My sme mali zdravotné problémy, v dôsledku čoho sa nám rozsypala obrana, keďže Masaryk a Páleš sú zranení. Ale ostatným chlapcom nemôžem uprieť snahu, hoci mi od nich chýbala väčšia agresivita v obrane. Útok a prechod do útoku boli ako na EKG, raz lepšie a raz horšie. Zaslúžene sme dnes prehrali.“

Šalianskeho trénera sme sa tiež opýtali, čo malo jeho mužstvu urobiť lepšie, aby v druhom polčase, keď sa dotiahli na gól, stretnutie prípadne otočilo: „Mali sme urobiť menej chýb a dať gól. No my sme v podstatných fázach stratili loptu zlou prihrávkou alebo nedisciplinovanou streľbou. Vtedy nám absentovala herná disciplína. Točili sme skoro všetkých hráčov, a hoci to bol zápas o body, nebol pre nás už tak kľúčový a hráči mali problém sa dostať do hry. Chcel som ich vidieť, ako budú znášať tlak, keď príde ostrejší zápas.“

Ako Ján Kolesár spomínal, trochu pozmenil zostavu, najviac to bolo viditeľné asi v bráne. „Luděk Fabián má zdravotné problémy, čo nie je výhovorka, ale fakt, preto nechytal. A chcel som tiež vidieť našu dvojku Petra Repáňa, keďže toho v minulých zápasoch neodchytal veľa. Čaká nás ešte viac zápasov, preto som ho chcel dostať do hry. Fabián je síce naša jasná jednotka, na ňom boli postavené naše ostatné zápasy, ale musíme dostať do hry aj Repáňa,“ povedal tréner HKM.

Za domácu šatňu prehovoril Peter Tumidalský: „Spokojnosť je s dvomi bodmi, chceli sme vyhrať tento zápas a tiež ten najbližší s Novými Zámkami. Je škoda, že ten zápas nemal nejaký extra náboj, aký by mal mať tri kolá pred koncom nadstavby. Teraz sa malo bojovať o to štvrté miesto, pričom si myslím, že sme lepší ako Šaľa, len tento rok to nevyšlo. Gratulujem súperovi k postupu do play-off, vďaka výsledkom si to viac zaslúžil. My musíme naďalej tvrdo pracovať a snáď o rok sa to otočí. Kým oni doma vyhrávali, my sme prehrávali takými prehrami o gól, dva, ale aj to je šport a súperovi treba pogratulovať. Dnes sme boli určite lepší ako Šaľa.“

Z hostí prehovoril bývalý hráč MŠK Samuel Mažár: Už sme neboli pod tlakom, išli sme si sem z chuti zahrať, ale tiež sme si hovorili, že prečo by sme tu nemohli vyhrať. Išli sme teda bojovať, pričom priestor dostali ďalší hráči, nech aj oni ukážu, že na to majú. No vedeli sme, že to tu bude ťažké. Dnes rozhodla hlavne obrana, keď naša nebola dôrazná. Aďo Firit a Tomáš Vallo nám dávali lacné góly zo siedmich, ôsmich metrov, keď sme brankárovi veľmi nepomohli. Považská Bystrica vyhrala zaslúžene a gratulujem jej. Ja som sa dnes cítil dobre a tešil na zápas. Hral som na pre mňa netradičnej ľavej spojke, čo je niečo nové. Rád tu hrám, no škoda, že sme dnes prehrali. My ideme svojou cestou, Považská Bystrica zas svojou, uvidíme, ako to dopadne.“

Domáceho trénera sme sa opýtali, aký to bol pocit, keď súper dostával tentoraz lacné góly, ako my počas sezóny. „Prišlo to neskoro, hoci aj my sme dostali dnes nejaké tečované góly, čiže to bolo fifty-fifty. Chalani tomu išli naproti, hoci sme sa už nemohli posunúť v tabuľke. Pristúpili k zápasu dobre, s čím je spokojnosť,“ povedal s úsmevom Straka.

Peter Tumidalský zaujal v zápase viacerými blokmi, k čomu povedal: „Niečo už mám odohraté. To už je skúsenosťami, keď sa pozerám na hráčov pohyb. Niekedy sa podarí, ako dnes, niekedy nie. Som rád, že tam boli nejaké bloky, len škoda, že to nepomohlo k viac bodom a posunu v tabuľke.“ Náš defenzívny pilier sa pozrel na zápas aj všeobecnejšie: „Tomuto súboju chýbal náboj spred play-off. Chýbala proste nervozita, všetko bolo v takom klídečku. Teraz to malo iskriť, mali byť zvady, hádky a boj o body. Ale dnes to trochu absentovalo, lebo už je o všetkom rozhodnuté, čo mne určite chýbalo.“ S týmito slovami súhlasil aj Samuel Mažár.

No je už rozhodnuté. Najbližší a zároveň posledný domáci zápas sezóny odohráme o dva týždne v stredu (13. 4.) proti Novým Zámkom. Dovtedy je v súťaži pauza, ktorú vyplníme takto: „V budúcom týždni máme dva prípravné zápasy a potom sezónu zakončíme poslednou dvojicou stretnutí. Na ktoré sa pripravíme, aby sme sezónu zakončili so vztýčenou hlavou,“ povedal o záverečnému programu sezóny Václav Straka.

Filip Chudý

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress