« späť

Festival minihádzanej v Auparku Žilina Pr.
16.11.2012 - Katarína Opoldíková

Slovenský zväz hádzanej v spolupráci s krajskými zväzmi hádzanej pokračuje v turné festivalov minihádzanej po Slovensku. Utorok 13. novembra zavítala minihádzaná do Auparku v Žiline. Od 10.00 hodiny deti z celého Žilinského a Trenčianskeho kraja hrali minihádzanárske zápasy, počas ktorých ich mohli prísť povzbudiť všetci návštevníci nákupného centra. Víťazmi Festivalu minihádzanej v Auparku v Žiline sa stali dievčenské družstvo z Bytče a chlapčenské družstvo z Martina.

Celkovo sa v Žiline predstavilo osem družstiev, ktoré boli rozdelené na štyri dievčenské a štyri chlapčenské desaťčlenné družstvá.  Dievčenské družstvá vytvorili deti zo základných škôl z Bytče, Trenčína a Partizánskeho. Chlapčenské družstvá zastupovali deti zo základných škôl z Považskej Bystrice, Bojníc, Kysuckého Nového Mesta a Martina.

Počas prestávok medzi zápasmi mali deti možnosť zistiť rýchlosť svojej strely, vytvoriť najkrajšiu minihádzanársku loptu či zastrieľať si do brány s Richardom Štochlom. Súťažiace deti prišli podporiť aj slovenskí reprezentanti Klaudia Michnová, Martina Košíková, Tomáš Adamčík a Ladislav Kovačin, ktorý tam bol súčasne aj ako tréner chlapčenského družstva z Považskej Bystrice. 

Posledný Festival minihádzanej v Auparku v roku 2012 sa uskutoční 20. novembra v nákupnom centre v Košiciach. 

Poradie družstiev na Festivale minihádzanej v Auparku Žilina:
dievčenské družstvá
1. Bytča
2. Partizánske B
3. Partizánske A
4. Trenčín

chlapčenské družstvá
1. Martin
2. Kysucké Nové Mesto
3. Bojnice
4. Považská Bystrica

  

                                                                                                                                                                                                                       
Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress